روش جستجو آگهی های معاوضه در سایت چی با چی

روش جستجو در چی با چی

چی با چی، یک بازار عمومیه؛ با این تفاوت که توی این بازار، میتونید تمام یا بخشی از ارزش یک کالا، خدمات یا ملک رو با چیزی بجز پول تسویه کنین. یافتن موارد پیشنهاد شده برای معاوضه هم تنها با چند کلیک امکان پذیره. در نهایت میتونید بطور مستقیم با دارندگان چیزی که دنبالش هستین، مذاکره و درخواست اطلاعات بیشتر کنین.

وقتی که صفحه اول CheeBaChee.com رو باز می کنین، صفحه ای شبیه به شکل زیر رو میبینین:

اگر به سمت پایین صفحه حرکت کنین، آگهی های کاربران رو بدون دسته بندی و به ترتیب اولویت تعیین شده، خواهید دید:

با کلیک کردن روی هر آگهی، قادر به مشاهده جزئیات اون آگهی خواهید بود. جزئیات هر آگهی در دو بخش به شما نشون داده میشه: چیزی که از سمت آگهی دهنده ارائه شده (داشته) و چیزی که آگهی دهنده در جستجوی اونه (خواسته).

داشته آگهی دهنده با نوار قرمز و خواسته او با نوار سبز مشخص شده.

در قسمت داشته، میتونین آگهی رو برای مراجعات بعدی، نشون کنین، شماره تماس آگهی دهنده رو ببینین، و یا برای او پیام متنی بفرستین. همینطور میتونید لینک این آگهی رو کپی و برای مثال برای شخص دیگه ای ارسال کنین.

در قسمت خواسته، میتونین از چیزی که آگهی دهنده به دنبال اونه، مطلع بشین.

توجه داشته باشین که الزامی وجود نداره که خواسته و داشته حتما از یک دسته بندی یکسان (کالا/ خدمات/ املاک) باشند. بطور مثال میتونید یک مهارت (مثلا تدریس خصوصی) رو با کالا (یک جفت تایر) و یا یک کالا (مثلا اتومبیل شاسی بلند) رو با املاک (مثلا آپارتماون) معاوضه کنین. حتی تهاتر خدمات با املاک هم امکان پذیره (حق الوکاله پرونده های بزرگ با مغازه تجاری).

اما قطعا شما هم موافق هستین که جستجوی دستی به دنبال یک پیشنهاد معاوضه خاص از طریق بالا و پایین کردن صفحات پر از آگهی، کاری بسیار وقت گیر و خسته کننده هست. به همین دلیل، ما سیستمی برای جستجوی هدفمند آگهی در سایت رو برای شما طراحی و پیاده سازی کردیم.

قبل از تشریح نحوه جستجو در چی با چی، بهتره بصورت خلاصه و سریع، با بخشهای مختلف سایت آشنا بشین. صفحه اول سایت در نمایشگر موبایل شما به شکل زیر نشون داده میشه:

با توجه به تعداد بیشتر افرادی که با گوشی وارد اینترنت میشن، مطالب بعدی رو از دید یک کاربر موبایل دنبال می کنیم.

اگر از بالای صفحه شروع کنیم، ابتدا لوگوی چی با چی رو می بینیم که در بالای تمام صفحات حاضره و هر زمانی که خواستید میتونید با لمس اون، به صفحه اول سایت برگردین.

یک سطر پایین تر، در سمت راست آیکونی به شکل سه خط موازی افقی رو میبینین که با لمس اون، منویی باز خواهد شد که حاوی چهار مورد اصلی برای هدایت کاربر به بخش هدف هست:

با لمس عبارت دسته بندی، منوی فرعی دیگری باز خواهد شد که دسته بندی کلی آگهی های داخل سایت (کالا/ خدمات/ املاک/ خودت بگو) در سمت داشته آگهی ها رو به شما نشون میده. البته این دسته بندی ها همیشه بصورت چهار دکمه تیره رنگ در صفحات اصلی سایت هم حاضرن:

سه مورد اول این لیست، به اندازه کافی گویاست. با انتخاب مورد چهارم (خودت بگو) آگهی هایی به شما نشون داده خواهد شد که آگهی دهنده، یکی از دو طرف آگهی معاوضه خود رو باز گذاشته است. به این معنی که :

  • آگهی دهنده خواسته مشخصی رو اعلام کرده و منتظر دریافت پیشنهاد کاربران برای چیزی که نیاز دارند میمونه.
  • آگهی دهنده، چیز مشخصی رو ارائه کرده و منتظره ببینه سایرکاربران، چه چیزی رو در مقابل اون پیشنهاد میدن.

کادری آبی رنگ در بالای صفحه دیده میشه که با لمس اون میتونید ثبت آگهی خود رو بصورت رایگان شروع کنین. در کنار اون، آیکونی چهارگوش با فلش به سمت داخل دیده میشه که با لمس اون میتونین وارد فضای شخصی خود در سایت بشین. آخرین آیکون موجود در بالای صفحه هم با شکل قلب هست که با لمس اون، میتونید آگهی هایی رو که قبلا نشان کردین، مشاهده کنین.

حالا بد نیست با فرض یک معاوضه، نگاهی به فرایند جستجوی آگهی بندازیم. فرض کنین که چند ماه پیش یک دوچرخه خریدین و حالا احساس می کنین که مسیر تردد شما در شهر بصورتی نیست که بتونین از اون استفاده کنین و وقت کافی برای استفاده ورزشی یا تفریحی از اون رو هم ندارین. از طرفی مدتها در فکر داشتن یک آکواریوم برای نگهداری از ماهیهای زینتی بودین اما بودجه کافی برای اون فراهم نمیشه. بذارین ببینیم چی با چی میتونه کمکی به شما در این زمینه بکنه یا نه؟

جستجو با کلمات کلیدی

برای این کار، کافیه در کادر سفیدرنگی که در بالای صفحه دیده میشه، عبارت جستجوی خودتون (دوچرخه) رو تایپ کنین. از اونجا که شما به دنبال تهیه دوچرخه هستین، باید دکمه "کی میخواد؟" رو بزنین تا آگهی هایی که دوچرخه در قسمت خواسته اونها اومده رو ببینین:

نتایج بدست آمده، آگهی هایی هستن که کاربران در اونها اعلام کردن که مایل به داشتن یک دوچرخه در قبال ارائه چیزی دیگه هستن. حالا باید در بین این نتایج، ببینین که آیا آگهی دهنده ای وجود داره که آکواریوم داشته باشد؟ پس در کادر سفیدرنگی که در این صفحه ظاهر شده و داخل اون عبارت "معاوضه با..." میبینین، داشته خودتون رو وارد و دکمه "پیدا کن" رو بزنین:

تبریک! یک آگهی با موضوع معاوضه آکواریوم با دوچرخه در چی با چی وجود داشت. حالا میتونین روی آگهی کلیک کنین تا جزئیات اون و اطلاعات تماس آگهی دهنده رو ببینین:

شاید توجهتون به دکمه سبز رنگی در فرایند جستجو با عنوان فیلترها جلب شده باشه. با لمس این دکمه، میتونید دامنه جستجوی خودتون رو محدودتر کنین. این قابلیت در صفحه ای مطابق شکل زیر در دسترس شما قرار میگیره:

سه بخش مجزا در این صفحه دیده میشه:

  • دسته بندی نتایج: از این بخش، شما میتونین نتایج نشون داده شده رو به تنها یکی از دسته بندی های سایت محدود کنین.
  • مکاون آگهی: در این بخش، شما میتونین منطقه جغرافیایی آگهی رو تعیین کنین.
  • فیلتر نتایج: این بخش، خودش سه زیربخش مجزا داره:
  • حذف نتایج عناوین: یعنی آگهی هایی که عبارت جستجوی شما در عنوان اونها اومده، نشون داده نشن.
  • فقط عکس دار: فقط آگهی هایی که عکس دارند نمایش داده شوند.
  • امکان ارائه پیشنهاد: فقط آگهی هایی نشون داده بشه که در زمان ثبت، برای دریافت سایر پیشنهاداتی که متفاوت با داشته خودشون هست، اعلام آمادگی کردن. یعنی در این مثال، ممکنه آگهی دهنده ای که آکواریوم در مقابل دوچرخه شما پیشنهاد داده، حاضر به ارائه چیز دیگری متفاوت با آکواریوم در مقابل دوچرخه هم باشه.

جستجو در دسته بندی ها

روش دیگه برای پیدا کردن آگهی موردنظر، جستجو بین آگهی های موجود در یک دسته بندی هست که طبعا زمانبرتر از جستجو با کلمات کلیدی خواهد بود.

در مورد مثال حاضر، باید به دسته بندی کالا بریم. آکواریوم در دسته بندی "خانه و آشپزخانه-> حیوانات-> تجهیزات آبزیان" قرار میگیره:

نتایج، شبیه به شکل زیر هستن:

حالا میتونین جستجوتون رو به دو روش ادامه بدین: یا مطابق روش قبل، عبارت جستجو رو در کادر مربوطه وارد کنین و یا اینکه بصورت دستی آگهی ها رو رد کنین تا به معاوضه پیشنهادی مورد علاقه خودتون برسین.